چهارشنبه , ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
جدیدترین آموزش ها
خانه » فیلم آموزش less & sass » جامع ترین و کامل ترین پکیج آموزش less & sass & scss به زبان فارسی

جامع ترین و کامل ترین پکیج آموزش less & sass & scss به زبان فارسی

خب اگر تا الان توی دوره های مختلف با ما همراه بودید و حسابی به طراحی با html و css و طراحی واکنشگرا مسلط شدید. الان وقتشه که یک قدم بزرگ بردارید و کمی با برنامه نویسی واقعی آشنا بشید…. چرا واقعی !!!؟ چون css خیلی گستردگی کمی نسبت به یک زبان برنامه نویسی دارده، حلقه های تکرار، دستورات شرطی، متغیر، توابع و خیلی چیزهای دیگه که یک برنامه نویسه حرفه ای بهش نیاز داره. یه جورایی اون طور که باید این زبان تکمیل نیست و باید یک جوری اون رو کامل کرد.
این جاست که سرو کله ی sass و less پیدا میشه.در این زبان ها کلی تابع رنگی وجود داره که میاد و قابلیت های رنگیه فوق العاده ای که در فوتوشاپ هم موجوده وارد دنیای طراحی وب ما میکنه.پس اگر می خوای مثل یه حرفه ای کد css بزنی و به روز باشی وقتشه شروع کنی چون حتی اگه نخوای با این زبانها کد بزنی و به شیوه قبل عمل کنی باید یاد بگیری بخونیش اگه می خوای نویسندش نباشی چرا ؟؟؟؟!!!!!!
چون اکثر سایت های مطرح دنیا شبیه کد هاشون رو یا با زبان less ارائه می دن یا با sass, پس برای اینکه بفهمی اون کدها چی کار می کنن و برای خوندن کدها هم که شده باید این زبان رو یاد گرفت.

آموزش LESS & SASS & SCSS

حرفه ای شوید!

 

خب اگر تا الان توی دوره های مختلف با ما همراه بودید و حسابی به طراحی با html و css و طراحی واکنشگرا مسلط شدید. الان وقتشه که یک قدم بزرگ بردارید و کمی با برنامه نویسی واقعی آشنا بشید…. چرا واقعی !!!؟ چون css خیلی گستردگی کمی نسبت به یک زبان برنامه نویسی دارده، حلقه های تکرار، دستورات شرطی، متغیر، توابع و خیلی چیزهای دیگه که یک برنامه نویسه حرفه ای بهش نیاز داره. یه جورایی اون طور که باید این زبان تکمیل نیست و باید یک جوری اون رو کامل کرد.

این جاست که سرو کله ی sass و less پیدا میشه.در این زبان ها کلی تابع رنگی وجود داره که میاد و قابلیت های رنگیه فوق العاده ای( که در فوتوشاپ هم موجوده) وارد دنیای طراحی وب میکنه.پس اگر می خوای مثل یه حرفه ای کد css بزنی و به روز باشی وقتشه شروع کنی چون حتی اگه نویسندش نباشی و نخوای با این زبانها کد بزنی و  همچنان به شیوه ی قبلی بخوای عمل کنی،باید یاد بگیری که چطور بخونیش چرا ؟؟؟؟!!!!!!
چون اکثر سایت های مطرح دنیا شبه کد هاشون رو یا با زبان less و یا با زبان sass ارائه میدن, پس برای اینکه بفهمی اون کدها چی کار می کنن و برای خوندن کدها هم که شده باید این زبان ها رو یاد بگیری.

اما این دوره رو من فقط به کسانی که میخوان less و sass رو یاد بگیرن توصیه نمی کنم. چون علاوه بر sass و less در این دوره ما مهمترین بخش مفهومی برنامه نویسی یعنی مبانی کامپیوتر رو یاد میگیریم. یعنی چی؟ یعنی اگر با ساختارهای اولیه برنامه نویسی واینکه به چه صورت این ها دارند عمل میکنند آشنا نیستید یا آشنا هستید و تسلط ندارید،یاد گیری این دوره برای شما که می خواهید js و jquery و php و….. رو یاد بگیری اجباریه. اگر رو این مطالب تسلط نداشته باشید،چون تکرار مطالب مبانی،در هر دوره ای کسل کننده خواهد بود و هچنین،عاقلانه و ممکن نیست،در دوره های پیش رو قطعا به مشکل خواهید خورد. پس پیشنهاد من رو جدی بگیرید.

اما ما تو این دوره علاوه بر sass و scss ،less رو هم تدریس کردیم پس یک تیرو سه نشون.دیگه با تمام زبان های پیش پردازنده تو این دوره آشنا می شید.
همچنین به جرات میشه گفت کامل ترین دوره در بین آموزش های فارسی زبان و انگلیسی زبان هست ( این رو خودتون میتونید با مقایسه سر فصل ها برسی کنید ) وتنها دوره ای که سه زبان sass و less و scss برسی شده.

خب وقتشه یک قدم دیگه در راه طراحی وب برداری….

 

پیش نیاز های این دوره HTML و CSS است.

 

 

جلسه اول:
به معرفی (presentation) لس و سَس می پردازیم و در مورد ساختار آن و کاربرد و امکاناتی که به css اضافه می کند، صحبت می کنیم.

جلسه دوم:
به (Installation) نصب less و sass می پردازیم و مطرح می کنیم که چه طور less را به طور مستقیم در سرور قرار دهیم و معایب این کار را بیان می کنیم.سپس نرم افزار هایی را برای کامپایل less مطرح می کنیم.پس از آن به سراغ sass می رویم و روبی را نصب کرده و نکات مربوط به آن را می گوییم.سپس sass را نصب می کنیم و برای راحتی کار یک کامپایلر بسیار قوی برای کامپایل less و sass و scss معرفی می کنیم.همان طور که در فیلم مطرح شد در این دوره نکات مربوط به scss هم مطرح می شود.پس از آن مزایای کامپایلر را معرفی کرده و توسط آن فایل های less و sass و scss را به فایل css کامپایل می کنیم.

جلسه سوم:
به مبحث less پرداخته و ابتدا یک نگاه کلی (overview) به less می کنیم و سپس مفهوم متغیر یا Variables بررسی می کنیم.پس از آن mixin ها و ساختار های تو در تو را (Nested Rules) به صورت دقیق بیان می کنیم و مشاهده می کنیم که این ساخنار چقدر ساختار ما را به ساختار html نزدیک می کند.در اخر سلکتور & را مطرح کرده و به نحوه به کار گیری از media ها در قوانین تو در تو می پردازیم.
همچنین در این جلسه بررسی می کنیم که less بهتر است یا sass و یا کدام یک نزد برنامه نویسان محبوب تر هستند.

جلسه چهارم:
به مبحث Operation ها می پردازیم و نحوه عملکر عملگر های ریاضی در less را به طور کامل شرح می دهیم و بیان می کنیم که چگونه عملگر های ریاضی بر روی رنگ  ها اعمال می شود و ذر یک مثال نکات موجود در آن را بررسی می کنیم.سپس به سراغ مبحث Escaping رفته و با کاربرد آن به طور عملی آشنا می شویم.در آخر با مفهوم Function ها آشنا شده و چند تابع را بررسی می کنیم.

جلسه پنجم:
به صورت مفصل در مورد namespace ها و علت به وجود آمدن آن ها صحبت می کنیم.سپس بحث scope ها در برنامه نویسی را مطرح کرده و به comment گذاری و import در less می پردازیم و بحث overview را به پایان می رسانیم.

جلسه ششم:
به صورت مفصل در رابطه با متغیر ها و بحث scope در less می پردازیم.در رابطه با lazy load و variable names صحبت می کنیم و از متغیر ها در selector و property و url و import استفاده می کنیم.سپس به سراغ extend می رویم و انواع syntax آن و بحث matching در extend را مطرح می کنیم.سپس نکات جزئی در extend و کلمه کلیدی all را بررسی می کنیم و تاثیر extend در کاهش حجم سند css مان را می بینیم.

جلسه هفتم:
در رابطه با mixin ها به صورت کامل صحبت می کنیم.مباحث مطرح شده در این جلسه:

 1. مخفی کردن یک mixin از دید کاربر
 2. Syntax های مختلف mixing
 3. سلکتور ها در mixin
 4. mixin های شرطی
 5. mixin های تو در تو
 6. mixin های important شده
 7. ارسال پارامتر به صورت تکی و چندگانه
 8. تفاوت سمی کالن و کاما در mixin
 9. ارسال پارامتر به وسیله نام پارامتر
 10. کاربرد متغیر argument
 11. کاربرد متغیر rest
 12. pattern-matching و کاربرد آن به عنوان switch

و توضیحی در مورد function ها و اینکه چه طور یک mixin را به function تبدیل کنیم.

جلسه هشتم:
در رابطه با detached ruleset ها صحبت می کنیم که نسبت به متغیر های عادی اطلاعات بیشتری را می توانند در خود نگه دارند مثل mixin ها،پراپرتی ها،media query ها،قوانین تو در تو و …
در رابطه با عملکرد آن ها و نحوه scoping آن ها صحبت می کنیم.سپس به بحث import و آنوع option های آن یعنی reference و inline و less و css و once و multiple و optional می پردازیم.در آخر Mixin Guards یا mixin های شرطی را بررسی می کنیم و با انواع شرط و چکینگ در آن ها آشنا می شویم.

جلسه نهم:
در رابطه با:
css Gurds
Loops(حلقه ها)
recursive function(توابع بازگشتی)
merge
parent selector(&)
صحبت می کنیم.سپس به بحث function ها در less می پردازیم و توابع:
color
image-size
image -width
image-height
convert
data-uri:صورت کامل در رابطه با این تکنیک و مزیت ها و معایب آن صحبت می کنیم و یاد می گیریم که چه طور یک عکس را تبدیل به کد کینم و داخل سند html به کار ببریم.
default
unit
get-unit
svg-gradient:به صورت کامل در رابطه با svg و کاربرد های آن اشنا می شویم.
را مطرح می کنیم.

جلسه دهم:
به ادامه function ها در less می پردازیم و توابع:
escape , e , % , replace , length , extract , ceil , floor , percentage , round , sqrt , abs , sin , asin , cos , acos , tan , atan , pi , pow , mod , min , max , Functions , ceil , floor , isnumber , isstring , iscolor , iskeyword , isurl , ispixel , isem , ispercentage , isunit , isruleset , rgb , rgba , argb , hsl , hsla , hsv , hsva , hue , saturation , lightness , hsvhue , hsvsaturation , hsvvalue , red , green , alpha , blue , luma , luminance , saturate , desaturate , lighten , darken , fadein , fadeout , fade , spin , mix , tint , shade , greyscale , contrast , multiply , screen , overlay , softlight , hardlight , difference , exclusion , average , negation
مطرح می کنیم.پس از آن به سراغ scss می رویم و مباحث:
Nested Rules , Referencing Parent Selectors: & , Nested Properties,  Placeholder Selectors , Comments: /* */ and // , Interactive Shell , Variables: $ , Data Types
در scss مطرح می کنیم.

در جلسه یازدهم less & sass به ادامه بحث scss می پردازیم و مباحث :
Strings , Lists , Maps , Colors , Operations , Number Operations , Division and / , Subtraction , Negative , Numbers and – , Color Operations , String Operations , Boolean Operations , List Operations , Parentheses , Functions , Keyword Arguments , Interpolation: #{} , & in SassScript , Variable Defaults: !default , @import , Partials , Nested , @media , @extend , Extending Complex Selectors , Multiple Extends , Chaining Extends , Selector Sequences , Merging Selector Sequences , @extend-Only Selectors , The !optional Flag , @extend in Directives , @at-root , @at-root (without: …) and @at-root (with: …) , @debug , @warn , @error , if() , @if , @for , @each , Multiple Assignment , @while , @mixin , @include , Keyword Arguments , Variable Arguments , Passing Content Blocks to a Mixin , Variable Scope and Content Blocks , Function Directives ,Output Style:nested,:expanded,:compact,:compressed

جلسه دوازدهم:
به اختلاف سینتکس sass و scss می پردازیم و مفهوم indent در sass را مطرح می کنیم و به مباحث:
Property Syntax
Multiline Selectors
Comments
import
Mixin Directives
Deprecated Syntax
می پردازیم.

 

 

 

18000 تومان – خرید

 

سه جلسه اول در بخش زیر برای تست قرار داده شده است.

 

   دانلود
   دانلود
   دانلود

دانلود نرم افزار koala

   دانلود

درباره ی مدیر-محسن پور

من مهیار محسن پور هستم. علاقه شدیدی به طراحی وب مخصوصا به کد نویسی سمت سرور دارم . به زبان های html,css,javascript,jquery,php تسلط دارم. 6 ساله برنامه نویسی می کنم و شروع برنامه نویسیم هم با اسمبلی بوده. به برنامه سازی سیستم علاقه خاصی دارم چون حس میکنم درک بالایی از کامپیوتر به انسان میده. با زبان #C اشنایی دارم و برای یک پروژه دانشگاهی با این زبان قدرتمند بازی طراحی کردم. برای گوشی های دارای سیستم عامل اندروید برنامه طراحی کردم و تا حدودی با برنامه نویسی اندروید هم اشنا هستم. تو حوزه IT و امنیت مدت کوتاهی فعالیت کردم و به نسبت با شبکه اشنا هستم.

15 دیدگاه

 1. a
  alireza - رتبه بر اساس تعداد نظرات : خواننده

  سلام. ببخشید می خواستم ببینم اگه هزینه ی این پکیج را online پرداخت کنم لینک دانلود باز میشه و میشه باید دانلودش کرد یا این بسته ارسال میشه.
  باتشکر

 2. ط
  طاهره - رتبه بر اساس تعداد نظرات : خواننده

  سلام من فایل ها رو دانلود کردم اما فایل ها صدا ندارن مشکل کجاست ؟

 3. z
  zahra - رتبه بر اساس تعداد نظرات : خواننده

  سلام من نمی تونم جلسه دوم این آموزش رو دانلود کنم…

 4. ح
  حامد - رتبه بر اساس تعداد نظرات : خواننده

  سلام آآقا چرا سایتتون تیک عصبی داره
  همش پرش میزنه

 5. م
  محمد - رتبه بر اساس تعداد نظرات : خواننده

  داداش php mvc هم قرار میدی؟

 6. ک
  کاربر - رتبه بر اساس تعداد نظرات : خواننده

  هیچکدوم دانلود نمیشه..

 7. m
  mohamamd - رتبه بر اساس تعداد نظرات : خواننده

  خدایش کارتون عالی استاد واقعا اموزشاتون محشره کاش جاوا اسکریپت رو هم ادامه میدادین خیلی تسلتتون زیاده

 8. پ
  پدرام - رتبه بر اساس تعداد نظرات : خواننده

  سلام
  خسته نباشید
  ۱-این دوره چند ساعت هستش؟
  ۲-ایا در اخر پروژه ای زده میشه ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *